irtrnews.ir

کد خبر: ۲۳۸۵
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۴ - ۲۰۱۹ February ۲۷
بر اساس مصوبه مجلس
طبق مصوبه مجلس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی(سازمان غذا و دارو) مكلف است مجوز لازم جهت واردات دارو، تجهيزات و لوازم پزشكی مورد نياز كشور با كيفيت مورد نظر و از طريق فرآيند رقابتی را برای واردكنندگانی كه با كمترين قيمت تأمين می‌كنند صادر كند.

به گزارش پایگاه خبری بازرگانان ایران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی عصر امروز (چهارشنبه) پارلمان در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه سال 98 کل کشور، با بند «ه» تبصره 17 لایحه موافقت کردند.

طبق بند هـ، دولت مکلف است درآمد حاصل از اجرای ماده (37) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت(2) مندرج در ردیف 110513 جدول شماره (5) این قانون را از طریق ردیفهای هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای مربوط به صورت صد‌درصد (100%) تخصیص داده و پرداخت کند.

همچنین بر اساس بندالحاقی «ح» وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (سازمان غذا و دارو) مکلف است مجوز لازم جهت واردات دارو، تجهیزات و لوازم پزشکی مورد نیاز کشوربا کیفیت مورد نظر و از طریق فرآیند رقابتی به واردکنندگانی که با کمترین قیمت تأمین می‌کنند را صادر کند.

آیین‌نامه اجرائی این بند توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی با همکاری سازمان غذا و دارو ظرف مدت دوماه پس ازابلاغ این قانون تهیه می­شود و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: