irtrnews.ir

کد خبر: ۲۶۸۶
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۷ - ۲۰۱۹ March ۱۰
رییس سازمان بورس گفت: معاملات الگوریتم موجب از بین رفتن تخلفات در معاملات بازار سرمایه می‌شود و از آنجا کهبرای فرهنگ سازی در بورس مهم است، امیدوار هستیم تا با این رویدادها هماهنگی را بیشتر کنیم.

به گزارش پایگاه بازرگانان ایران، شاپور محمدی در مراسم اختتامیه مسابقات الگوریتمی اظهار کرد: معاملات الگوریتمی یکی از پایه‌های اصلی روش‌های نوین معاملاتی بوده و کشورهای پیشرفته سهم بزرگی از معاملات را به این روش اختصاص دادند و بازار سرمایه ایران نیز امسال وارد این فضا شدند.

سخنگوی سازمان بورس در تشریح مزیت‌های این روش گفت: نخستین مزیت این سیستم این است کهدانشگاه را به بازار نزدیک می‌کند و برای کسانی که در آمار، اقتصاد،ریاضی و دانش دیجیتال تخصص دارند این روش جذاب خواهد بود.

محمدی گفت: برای کسانی که از روش‌های خرید و نگهداری و همچنین استراتژی پرتفوی بهینه دارند همچنین برای تحلیل های بنیادی و تکنیکی بهترین روش محسوب می‌شود.

رییس سازمان بورس ادامه داد: در معاملات الگوریتمی شایعات به حداقل می رسد و این ویژگی به شفافیت بازار کمک می‌کند.

محمدی سومین مزیت الگوریتم را این گونه توضیح داد: تعداد دفعات کشف قیمت در بازار افزایش پیدا می‌کند و وقتی تعداد دفعات عرضه و تقاضا افزایش می یابد سطح تحلیل‌ها را بالا می برد و بازار سرمایه با دقت و اطلاعات بیشتری کشف قیمت کرده و بازار منصفانه می شود و از این جهت معاملات الگوریتمی وظیفه بازار سرمایه مبنی بر شفافیت را بهتر عملی می‌کند.

محمدی گفت: با معاملات الگوریتمی ارتباط دارایی های پایه با اوراق مشتقه بالا می‌رود.اگر ابزار مشابه در دفعات بالا انجام نشود ممکن است با دستکاری مواجه شود که الگوریتم آن را کاهش می‌دهد.

رییس سازمان بورس در پایان گفت: با این روش ردیابی تخلفات راحت تر کنترل می‌شود؛ چرا که باید از بستر شفاف و سیستم بانکی مشخص دادوستد کنند لذا سطح تخلفات به حداقل می‌رسد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: