irtrnews.ir

کد خبر: ۲۷۰۷
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۴ - ۲۰۱۹ March ۱۱
سامانه ثبت عرضه، پرداخت ها و اطلاعات معاملات کالایی بورس انرژی برای نخستین بار ثبت و راه‌اندازی شد.

مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه گفت: سامانه جامع تسویه کالایی طرحی است که برای کشور بیش از میلیون ها دلار صرفه جویی به همراه داشته و در سطح نمونه‌های جهانی است.

به گزارش پایگاه خبری بازرگانان ایران، حسین فهیمی در مراسم بهره برداریاز سامانه جامعه تسویه کالایی بورس انرژی گفت: اجرای این پروژه ظرف ۴ ماه و پیاده سازی ۱۲ ماه و ۱۲۰ هزار ساعت نفر کار برده‌است.

وی افزود: این طرح به‌روز و در سطح جهانی بوده‌ و کاملا بومی است. نمونه خارجی این طرح برای شرکت فناوری، پنج سال زمان برده و ۱۰ میلیون یورو صرفه جویی داشته است.

فهیمی گفت: در این سامانه ثبت عرضه، پرداخت ها و اطلاعات معاملات کالایی بورس انرژی برای نخستین بار ثبت و راه‌اندازی شد. کاربران سامانه سما، بورس انرژی و کارگزاران هستند.

وی افزود: این سمانه بومی شده می تواند نیازهای بازار سرمایه را مرتفع کند. از دستاورد معاملات افزایش مدیریت وجوه نقد مشتریان بوده و امکان هرگونه تخلف را نیز از بین می برد.

حسین فهیمی در پایان با اشاره به وضعیت بازار و سطح فعالیت شرکت سپرده گذاری اظهار کرد: به دلیل رونق بورس در سال ۹۷ فعالیت سمات افزایش چند برابری داشته که در بخش حقوق سه برابر و تسویه هم دو برابر شده است.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: