irtrnews.ir

کد خبر: ۳۳۹۷
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷ - ۲۰۱۹ April ۱۳
در گفت‌وگو با «بازرگانان ایران»:
رئیس اتحادیه فروشندگان آهن، فولاد و فلزات با بیان اینکه در روزهای پایانی سال 97 وزارت صنعت، معدن و تجارت بخشنامه‌ای را مبنی برای حذف واسطه‌ها برای فروش فولاد وضع کرده است، گفت: در سال گذشته حدود 2 میلیون تن فولاد به صورت قاچاق از کشور خارج شده است که این بخشنامه می‌تواند مانع صادرات قاچاق نیز باشد.

محمد آزاد در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری بازرگانان ایران، با بیان اینکه در روز‌های پایانی سال 97 وزارت صنعت، معدن و تجارت بخشنامه‌ای را مبنی بر حذف واسطه‌ها برای فروش فولاد وضع کرده است، گفت: این بخشنامه تاثیر کاهشی بر صادرات فولاد نخواهد داشت زیرا که اغلب صادرکنندگان فولاد، تولیدکنندگان آن محصول هستند.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن، فولاد و فلزات، بیان کرد: براساس این بخشنامه تولیدکنندگان این احساس را خواهد داشت که کالای تولیدی آنها صادر و در مقابل نیز نیاز‌های ارزی آنها برطرف خواهد شد.

وی با بیان اینکه در بخشنامه وزارت صمت آمده تنها تولید‌کنندگان و نمایندگان رسمی شرکت مجاز به صادرات خواهند بود، خاطرنشان کرد: این امر موجب می‌شود تا جلوی خریداران متفرقه گرفته شود و برخی از صادرکنندگانی که محصولات نامرغوب را با نام کالای ایرانی صادر می‌کنند و موجب بدنام شدن محصولات ایرانی می‌شوند نیز گرفته شود.

آزاد بیان کرد: اکنون افراد واسطه‌ که خریدار فولاد هستند و صادرات انجام می‌دهند در غالب نمایندگی آن کارخانه می‌توانند صادرات خود را انجام دهند.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن، فولاد و فلزات، با اشاره به اینکه وضع این بخشنامه نیز ‌می‌تواند به نفع صادرات فولاد کشور باشد، خاطرنشان کرد: سال گذشته حدود 2 میلیون تن فولاد به صورت قاچاق از کشور خارج شده است که این بخشنامه می‌تواند جلوی قاچاق را نیز بگیرد.

به گزارش بازرگانان ایران، به منظور تامین نیازهای داخلی کشور و نیز به منظور ساماندهی صادرات محصولات فولادی و پیگیری برگشت ارز حاصل از صادرات و جلوگیری از ارزان فروشی محصولات صادراتی و بنا به درخواست واحد‌های بزرگ تولیدکنندگان فولادی، از این پس صادرات محصولات فولادی از طریق واحد‌های تولیدکننده آن محصول و یا نماینده رسمی مطابق با روال جاری پس از تایید وزارت صنعت، معدن و تجارت امکان پذیر خواهد بود.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: