irtrnews.ir

کد خبر: ۳۴۵۲
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳ - ۲۰۱۹ April ۱۵
در گفت‌وگو با «بازرگانان ایران» مطرح شد؛
رئیس سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوای ایران، گفت: با میزان ثبت شفارش‌های انجام شده در ماه‌های بهمن و اسفند ماه سال گذشته در 6 ماه ابتدای سال جاری با هیچ‌گونه کمبودی مواجه نخواهیم شد.

ابوالفضل روغنی گلپایگانی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری بازرگانان ایران، با بیان اینکه در سال گذشته با بحران کمبود و گرانی کاغذ برای مصرف‌کنندگان روبرو بودیم، گفت: ثبت سفارش‌های‌ انجام شده در بهمن و اسفند ماه سال 97 به میزانی‌بوده است که با کمبود کاغذ تحریر تا 6 ماه اول سال مواجه نخواهیم بود.

رئیس سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوای ایران با اشاره به ثبت سفارش‌های انجام شده در پایان سال گذشته، تصریح کرد: برای نیاز 6 ماه دوم سال جاری به کاغذ تحریر باید تمهیدات و تلاش بیشتری انجام شود تا بتوان نیاز ارزی واردات کاغذ نیمه دوم سال جاری را تامین کرد.

وی ادامه داد: زمان زیادی باقی است تا سیاست‌گذاری‌های لازم بین وزارت ارشاد، وزارت صنعت، معدن و تجارت، تشکل‌های بخش خصوصی و انجمن واردکنندگان در رابطه با واردات کاغذ در 6 ماه دوم سال انجام شود تا مانند سال گذشته با کمبود مواجه نشویم.

روغنی گلپایگانی با اشاره به اینکه دشوارترین بخش واردات کاغذ تامین ارز وارداتی آن است، بیان کرد: مشکلات تخصیص ارز برای واردات ناشی از مشکلات اقتصادی کشور است، اما باید مسئولین به مشکلات و کمبود این محصول یک نگاه ویژه داشته باشند.

رئیس سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوای ایران پیشنهاد کرد: با تک نرخی کردن قیمت ارز و رسیدن به یک قیمت متعادل دیگر با کمبود کاغذ در کشور مواجه نخواهیم بود.

روغنی گلپایگانی در رابطه با اینکه نباید زیاد منتظر تخصیص ارز 4200 تومانی برای واردات کاغذ باشیم، خاطر نشان کرد: در پایان سال گذشته برای واردات کاغذ تحریر به واردکنندگان این محصول ارز 4200 هزار تومانی از سوی دولت تخصیص داده شد و همان طور که قبل‌تر گفته شد میزان ثبت سفارش شده، نیاز کاغذ در 6 ماه اول سال را تامین خواهد کرد.

ضوابطی که مانع بوجود آمدن سلطان‌های جدید می‌شود

روغنی گلپایگانی با بیان اینکه وجود برخی ضابطه‌ها می‌تواند به تجارت کمک کند و موجب سالم سازی و شفاف سازی در واردات شود، افزود: یکی از ضوابطی که در واردات کاغذ وجود دارد آن است که تنها مصرف‌کنندگان و افراد باسابقه در امر واردات می‌توانند ثبت سفارش انجام دهند که این سخت‌گیری‌ها می‌تواند مانع ایجاد تخلف و به وجود آمدن سلطان‌ها شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: