irtrnews.ir

کد خبر: ۳۵۳۱
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸ - ۲۰۱۹ April ۱۷
در گفت‌وگو با «بازرگانان ایران» مطرح شد؛
رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور در رابطه با عدم همکاری بانک‌های چینی با ایران، گفت: در حال حاضر فعالان اقتصادی ایرانی به واسطه صرافی‌ها تبادلات مالی خود را با چین انجام ‌می‌دهند که این نوع از مراودات مالی موجب تحمیل هزینه‌های‌ 2 رقمی بر بازرگانان می‌شود.

محمدرضا نجفی‌منش در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه خبری بازرگانان ایران در رابطه با مشکلات پیش آمده در روابط کارگزاری بانک‌های چینی با بانک‌های ایرانی، گفت: اکنون برای حل مشکل بوجود آمده باید بانک مرکزی و وزارت خارجه تدابیری را بی‌اندیشند.

رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور ادامه داد: اکنون بازرگانان ایران به واسطه صرافی‌ها تبادلات مالی خود را با چین انجام ‌می‌دهند و مجبور به پرداخت هزینه‌های اضافی حدود 13 درصد هستند.

وی افزود: بانک کنلون چین به دلیل آنکه یک بانک دولتی است به همان دلیل این مشکل تنها به واسطه بانک مرکزی و وزارت خارجه قابل حل خواهد بود.

به گزارش بازرگانان ایران، در روز 26 فروردین 98 بانک مرکزی در جلسه‌ای با بیان مشکلات پیش‌ آمده در روابط کارگزاری کنلون بانک با بانک‌های ایرانی تا اطلاع ثانوی از ثبت درخواست خرید ارز یوان چین (بانکی/ نیما) در سیستم خود اطلاع داد.

کنلون بانک زیر مجموعه کمیسیون انرژی چین است و قبل از اینکه با بانک‌های ایرانی تبادلات مالی داشته باشد تنها تراکنش‌های نفتی چین را انجام می‌داده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: