irtrnews.ir

کد خبر: ۴۲۱۵
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹ - ۲۰۱۹ May ۱۳
در گفت و گو با «بازرگانان ایران» عنوان شد
رئیس فدراسیون حمل و نقل گفت: بندر فجیره یک بندر خدماتی و سوخت‌رسان است و نفتکش‌ها برای سوختگیری در این بندر پهلوگیری کرده بودند.

مسعود دانشمند در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه خبری بازرگانان ایران، در رابطه با انفجار چهار کشتی تجاری که درحاشیه آبهای آزاد و در نزدیکی امارات رخ داده است، اظهار کرد: این کشتی‌ها که متعلق به کشورهای مختلف بودند مورد حمله تروریستی قرار گرفته و در این اتفاق هیچ آسیبی به فرد و بندر فجیره وارد نشده است.

رئیس فدراسیون حمل و نقل با بیان اینکه بندر فجیره تنها یک بندر سوخت‌رسان و خدماتی به کشتی‌ها در منطقه است، تصریح کرد: انفجار بندر فجیره خللی در تجارت بازرگانان ایرانی نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه بندر فجیره نمی‌تواند رقیبی برای بنادر ایرانی باشد، افزود: در حال حاضر ایران بندری با کاربری بندر فجیره ندارد اما به زودی با همکاری کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و شرکت ملی نفتکش قسمتی از بندر قشم با کارایی سوخت‌رسانی و خدمات به کشتی‌ها مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت که در آن زمان می‌توان گفت بندر فجیره یکی از رقیبای بنادر ایرانی خواهد بود.

دانشمند ادامه داد: اکنون اکثر بنادر ایرانی کارایی تخلیه و بارگیری بار را دارند در این زمینه بندر جبل‌العلی  با بنادر ایرانی قابل مقایسه است.

به گزارش بازرگانان ایران، بندر فجیره در حدود ۱۴۰ کیلومتری تنگه هرمز قرار دارد که محل عبور یک سوم تجارت جهانی نفت از طریق دریاست؛ موقعیت فجیره در مسیر کشتیرانی در خلیج فارس، شبه قاره هند و آفریقا که محل سوختگیری نفتکش‌ها و سایر‌کشتی‌های باری است استراتژیک توصیف می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: