irtrnews.ir

کد خبر: ۴۳۶۷
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳ - ۲۰۱۹ May ۲۱
با وجود جوسازی رسانه‌های خارجی و ایجاد شرایط سخت و ویژه‌، بنادر کشور همچنان پر ترافیک هستند و هر چند برخی لاینرها از بنادر ایران رفته‌اند، اما لاینرهای دیگر جای آنها را گرفته‌اند و نمونه آن رشد بی‌سابقه تخلیه و بارگیری در بندر امام خمینی (ره) است.

‌به گزارش پایگاه خبری بازرگانان ایران، پس از خروج آمریکا از برجام در اردیبهشت ۹۷ و اعمال تحریم‌ها پس از آن در حوزه‌های مختلف به ویژه مدهای حمل و نقل و حمل و نقل دریایی‌، تعدادی از خطوط کشتیرانی دنیا و لاینرهای بین‌المللی از بنادر کشور خصوصاً بندر شهید رجایی رفتند.

البته ترک بنادر ایران توسط این خطوط کشتیرانی‌ به معنای تحریم بنادر ما نبود، بلکه این خطوط در راستای منافع بعدی خود و یا سهامداری آمریکا در برخی از این لاینر‌ها، تصمیم به ترک بنادر ایران گرفتند.

در حال حاضر هیچ‌یک از بنادر کشور تحریم نیست و هر خط کشتیرانی امکان ورود به بنادر ما را دارد، در این راستا در برخی بنادر ما حضور کشتی‌های خارجی بسیار زیاد است که در این‌باره می‌توان به بندر امام خمینی (ره) به عنوان بندر فله کشور اشاره کرد که ترافیکی تخلیه و بارگیری این روزها در این بندر زیاد است.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: